قرآن ,نجاشی ,مسلمانان ,جلسات ,عبدالباسط ,آن‌ها ,جعفربن ابی‌طالب ,امام جمعه

آوای اورامانات :ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه در اختتامیه سی وهشتیمن دوره مسابقات سراسری قران کریم ضمن گرامیداشت هفته وحدت و میلاد حضرت رسول(ص) اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برکات برگزاری مسابقات قرآن تأثیرگذاری بر روی همه جوامع و جلب توجه افراد به فعالیت‌های قرآنی است.

وی به تأثیرگذاری کلام خدا بر روی مسلمانان و غیرمسلمانان اشاره کرد و افزود: زمانی که مهاجران از مکه به حبشه رفتند، دو نفر از مشرکان به حبشه اعزام شدند تا مؤمنان را بازگردانند بر همین اساس آن‌ها به حضور نجاشی رسیدند و داستان را تعریف کردند و نجاشی نیز گفت که باید مؤمنان را احضار کند. پیش از اینکه مسلمانان وارد شوند جعفربن ابی‌طالب که فردی خالص و مخلص بود به نجاشی گفت که مردم مکه مشرک بودند و اجازه نمی‌دادند که ما در آن‌جا به راحتی زندگی کنیم به همین دلیل ما نیز هجرت کردیم.

ماموستا قادری با بیان اینکه قرآن بر هر فردی اثرگذار است، خاطر نشان کرد: نجاشی از جعفربن ابی‌طالب خواست که برایش قرآن بخواند که ایشان هم سوره مبارکه «مریم» را قرائت کرد که پس از آن او تحت تأثیر قرار گرفت و اشک از چشمانش جاری شد و از مؤمنان مکه حمایت کرد.

امام جمعه پاوه به خاطرات استاد عبدالباسط اشاره کرد و افزود: عبدالباسط به نیجریه یکی از کشورهای آفریقایی دعوت می‌شود. یک ماه در آنجا زندگی کرد و با شیوه زندگی آن‌ها آشنا شد. وی در خاطراتش نوشته که مردم آنجا جلسات با هم برگزار می‌‌کنند یعنی مسلمانان در جلسات مسیحیان و مسیحیان در جلسات مسلمانان حضور می‌یابند. بعد از یک ماه جلسه و فعالیت وقتی می‌خواهد بازگردد 150 نفر به قرآن ایمان می آورند و مسلمان می‌شوند که وقتی عبدالباسط دلیل آن را جویا می‌شود آن‌ها می‌گویند قرآنی که خواندی ما را تسلیم خود کرد و ما به آن ایمان آوردیم.

منبع اصلی مطلب : آوای اورامانات
برچسب ها : قرآن ,نجاشی ,مسلمانان ,جلسات ,عبدالباسط ,آن‌ها ,جعفربن ابی‌طالب ,امام جمعه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : ماموستاقادری:ایران و قرآن پیوندی ناگسستنی دارند/ قرآن ما را از توطئه دشمنان مصون داشته است